PEŁNĄ OFERTĘ DOTYCZĄCĄ STRON INTERNETOWYCH ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ

Koszt strony internetowejBardzo wiele firm i działalności ma z góry ustalony budżet przeznaczony na stronę internetową, dlatego jej koszty są ważne dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Jest to jedno z najczęstszych pytań, które zadają mi klienci, ale jednoznaczna odpowiedź jest możliwa tylko na podstawie indywidualnej wyceny. Każda strona internetowa jest inna i każda wymaga innego nakładu pracy. Każdy klient ma także inne potrzeby w zakresie jej funkcjonowania. Strony internetowe powstają u mnie od samych fundamentów, dlatego rozpiętość cenowa jest bardzo różna. W jaki sposób można ustalić koszt strony internetowej? O tej kwestii decydują trzy podstawowe czynniki:

  • liczba podstron strony internetowej
  • zaawansowane funkcje, które strona internetowa ma posiadać
  • automatyzacja strony internetowej

Jak liczba podstron strony internetowej wpływa na jej cenę?

Tu odpowiedź będzie najłatwiejsza, ponieważ schemat jest prosty - im więcej podstron dana strona internetowa ma posiadać, tym wzrastają jej koszty. W przypadku moich projektów, zazwyczaj kilka-kilkanaście podstron jest standardem, ale istnieją strony www (np. sklepy internetowe czy blogi), gdzie liczba ta rośnie do kilkuset, a po pewnym czasie nawet do kilku tysięcy. Oczywiście każda podstrona nie jest wliczana skrupulatnie do kosztorysu, ale podstawowym założeniem będzie liczba różnych layoutów danej podstrony. Przykładowo, jeżeli posiadamy sklep internetowy, każda podstrona produktu będzie wyglądała niemal tak samo, różniąc się tylko ceną, opisem i zdjęciami. Podobnie jest z wpisami blogowymi, które bazują na identycznym schemacie strony internetowej, zmieniając tylko jego zawartość. W tym przypadku koszty są zerowe, a ja na szkoleniu online wyjaśniam jak samodzielnie rozbudowywać stronę internetową o kolejne treści. Jeżeli jednak mamy do wprowadzenia kilkadziesiąt podstron ofertowych, z których każda jest różna i posiada inne sekcje, w tym wypadku koszty będą wzrastać, ponieważ każda sekcja musi być zaprojektowana specjalnie na potrzeby danej podstrony. W podstawowe koszty strony internetowej wliczam kilkadziesiąt takich indywidualnych projektów.

Jak zaawansowane funkcje wpływają na cenę strony internetowej?

W tym przypadku rozstrzał cenowy może być największy, ponieważ strona internetowa to nie tylko grafika i tekst, ale często także strefa klienta, sprzedaż online czy integracja z różnymi środowiskami (np. Paczkomaty, Przelewy24). Każdy z takich modułów jest wyceniany indywidualnie, jako że wszystko zależy od stopnia integracji strony internetowej i zaawansowanych funkcji, jakie będą potrzebne. Z tego powodu zachęcam do kontaktu byśmy mogli wspólnie ustalić co konkretnie będzie potrzebne do wybranego projektu strony www. Mogę zapewnić, że ze swojej strony proponuję zawsze najtańsze i najlepsze rozwiązania, które sprawdzają się w wielu firmach. Ze względu na moje wieloletnie doświadczenie, wystarczy w kilku zdaniach opowiedzieć główny zamysł strony internetowej, a będę w stanie podać jej orientacyjny koszt.

O co chodzi ze zautomatyzowanymi elementami strony internetowej i jakie są tego koszty?

Najłatwiej automatyzację wyobrazić sobie na zasadzie wykonywania danych działań w wielu miejscach strony internetowej na podstawie pojedynczych działań ze strony administratora/użytkownika. Jeżeli mają Państwo do zmiany np. fragment oferty, której opis jest zawarty na kilkunastu podstronach, to można to zrobić albo kilkanaście razy ręcznie, albo też wprowadzić nowe dane raz, które rozejdą się po stronie internetowej w odpowiednich miejscach. Oczywiście strona www musi być u samych podstaw projektowania przygotowana na takie działania. Z tego powodu warto przemyśleć dokładnie jej koncept i sposób automatyzacji. Zapewniam jednak, że tak zaawansowane funkcje przydają się jedynie w przypadku bardzo dużych firm, dlatego też spora część klientów woli poświęcić parę minut na zmianę tej samej treści w kilku miejscach, niż inwestować w procesy, które te kilka minut zaoszczędzą, ale większym nakładem finansowym.

Oczywiście to nie wszystkie kwestie, które wpływają na koszt strony internetowej. Należy pamiętać, że to jedynie ogólniki, a wycena strony www jest zawsze indywidualna. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kontakt z Państwa strony byśmy mogli ustalić szczegóły. Proszę pamiętać, że wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca.

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH STRONY WWW
ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Petite Pages - tanie i profesjonalne strony internetowe