PEŁNĄ OFERTĘ DOTYCZĄCĄ STRON INTERNETOWYCH ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ

Ile kosztuje założenie strony internetowej?Koszty założenia strony internetowej zależą od bardzo wielu czynników. W pierwszej kolejności należy uwzględnić opłaty stałe. Są to serwer, szyfrowanie SSL oraz domena. Większość firm hostingowych posiada w swojej ofercie te trzy elementy, a ich cena waha się zwłaszcza w zakresie miejsca na serwerze, które jest wyceniane bardzo różnie. Może to kosztować zarówno i kilka złotych miesięcznie, jak i kilkaset. Jest to zależne od tego jak bardzo popularna jest nasza strona internetowa i jak bardzo zmonopolizowany jest rynek przez daną firmę hostingową.

Osobiście nie polecam korzystania z tych największych hostingów, ponieważ ich ceny są częstokroć wywindowane do granic absurdu. Przez to nieświadomy użytkownik płaci krocie za miejsce dla strony www, które u mniejszych firm jest znacznie tańsze bez utraty jakości. Koszty domeny i szyfrowania SSL są zazwyczaj podobne,. Należy pamiętać, że szyfrowanie przydaje się przy stronach internetowych, które przesyłają jakieś poufne dane, takie jak hasła, dane osobowe czy płatności. Z tego powodu szyfrowanie SSL przydaje się najczęściej wśród sklepów internetowych i stron internetowych, które posiadają konta użytkowników lub coś sprzedają.

Koszty domeny są w pierwszym roku użytkowania strony internetowej są promocyjne. Natomiast po wygaśnięciu okresu promocyjnego domena jest wyceniana w zależności od jej popularności.

Podsumowując, stałe koszty założenia strony internetowej zależą od firmy hostingowej, natomiast u mnie te koszty wynoszą:

  • miejsce na serwerze (39,90 zł rocznie)
  • domena (15 zł za pierwszy rok, potem ok 100-150 zł rocznie w zależności od popularności strony)
  • szyfrowanie SSL (49 zł rocznie)

Korzystam z zewnętrznej firmy hostingowej, która w oparciu o moje doświadczenie oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przy zakładaniu strony internetowej zaproponowali Państwo swoje własne propozycje lub rozwiązania.

Do tego dochodzą oczywiście koszty projektu strony internetowej. Tę kwestię wyceniam indywidualnie, ponieważ każda firma i każdy użytkownik ma inne wymagania co do funkcjonalności strony www. Z tego powodu trudno określić jednoznacznie jakie są koszty stworzenia strony internetowej. Dlatego też zapraszam do kontaktu w celu dokonania bezpłatnej wyceny. Widełki cenowe stworzenia projektu strony www są naprawdę ogromne i zależą od bardzo wielu czynników. Zazwyczaj jednak podstawowa strona internetowa dla firmy zawierająca informacje, animacje i grafiki oraz kilka-kilkadziesiąt podstron to koszt ok. 1000-1500 zł.

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH STRONY WWW
ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Petite Pages - tanie i profesjonalne strony internetowe

KOSZTY ZAŁOŻENIA STRONY INTERNETOWEJ - OD CZEGO ZALEŻĄ?

Kiedy decydujemy się na stworzenie własnej strony internetowej, jednym z kluczowych pytań, które pojawia się niemal od razu, jest "Ile to kosztuje?". Bardziej żartobliwi dodadzą do tego jeszcze "Dlaczego tak drogo?". Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna, a ostateczny koszt założenia strony internetowej zależy od wielu czynników, takich jak jej rodzaj, funkcjonalność, projekt graficzny, wykorzystane technologie, a także od wybranego wykonawcy. Istotnym czynnikiem jest również poziom automatyzacji - im więcej rzeczy dzieje się "pod maską" strony internetowej, tym droższy może być to projekt. Dla przykładu - w sklepach internetowych automatyzacja to m.in. stany magazynowe, powiadomienia mailowe o zakupach czy powiązanie produktów z Allegro. Wszystko to się dzieje poza wzrokiem użytkownika, który widzi tylko front strony internetowej bez zaplecza, które jak silnik w samochodzie robi całą robotę.

Czytaj więcej

CZY CENNIK STRON INTERNETOWYCH MA SENS?

W procesie tworzenia strony internetowej kluczową rolę odgrywa wybór odpowiedniej firmy. Każda z nich oferuje niby to samo, ale w szczegółach projektu wliczają się (lub nie) różne pomniejsze usługi, które mogą wpływać na ostateczną cenę strony internetowej oraz kształt projektu. Ceny mogą być różne nie tylko w zależności od stopnia zaawansowania projektu, ilości podstron czy technologii użytych do budowy strony www. Duży wpływ ma również doświadczenie i umiejętności zespołu, który będzie pracować nad projektem. Dlatego za "niby" taki sam projekt strony internetowej, cena u różnych zespołów może być inna - w końcu dostarczają gotowe rozwiązanie, ale na różne sposoby, z użyciem różnych metod, frameworków i procesów.

Warto w tym przypadku zaufać firmie, która zrealizowała znaczną ilość projektów w przeszłości, ponieważ jej doświadczenie odgrywa często kluczową rolę w zaistnieniu strony www czy sklepu w internecie.

STRONA INTERNETOWA - INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Inwestycja w profesjonalną stronę internetową jest jednym z najlepszych wyborów, jakie może podjąć przedsiębiorca. Jest to narzędzie, które pozwoli firmie dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów, zbudować wizerunek marki, a nawet sprzedawać produkty czy usługi online. Strona internetowa to także świetny sposób na prezentowanie oferty firmy, budowanie zaufania wśród klientów i utrzymanie stałego kontaktu z nimi. Mówi się, że jak czegoś nie ma w internecie, to nie istnieje. Dotyczy to również firm, które chcą odnaleźć się w nowoczesnym świecie i w łatwy sposób dotrzeć do dużego grona klientów, a dobrze wypozycjonowana strona internetowa pracuje sama na siebie. Z tego powodu inwestycja w półśrodki może prowadzić tylko do frustracji i zmarnowania pieniędzy gdy okaże się, że kiepską stronę internetową trzeba będzie poprawiać lub robić całkowicie od nowa.

SEO – NIEZBĘDNY ELEMENT EFEKTYWNEJ STRONY INTERNETOWEJ

Jak już wspomnieliśmy o pomniejszych usługach i pozycjonowaniu, to warto wziąć również pod uwagę fakt, że koszt strony internetowej często uwzględnia także optymalizację pod kątem SEO (Search Engine Optimization). Bardzo wiele firm tworzących strony internetowe tego nie robi ze względu na konieczny dodatkowy nakład pracy, dlatego też warto o to zapytać. Zwłaszcza, że to nie jest coś, co klient zauważy swoim niedoświadczonym okiem, a więc bardzo wygodnie jest to firmom pominąć. Optymalizacja SEO jest to proces, który polega na dostosowaniu strony do wymogów wyszukiwarek internetowych, tak aby była ona lepiej widoczna dla potencjalnych klientów. Może znacząco wpłynąć na koszt strony, ale jest to inwestycja, która zwróci się w przyszłości poprzez zwiększenie ruchu na stronie i poprawę jej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Stronę internetową warto także dalej pozycjonować (na wiele różnych sposobów), które są do omówienia przy innej okazji.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU W CELU WYCENY STRONY INTERNETOWEJ

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty projektowania stron internetowych i sklepów internetowych. Zapewniamy profesjonalne usługi z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych aspektów, takich jak SEO, UX (User Experience), responsywność strony oraz dziesiątek innych czynników, które przychodzą wraz z doświadczeniem na rynku, a których wypunktowanie zajęło by dużo czasu. Z tego powodu nasze strony www nie tylko świetnie wyglądają, ale są także funkcjonalne i przyciągają potencjalnych klientów. Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.