PEŁNĄ OFERTĘ DOTYCZĄCĄ STRON INTERNETOWYCH ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ

Ile kosztuje założenie strony internetowej?Koszty założenia strony internetowej zależą od bardzo wielu czynników. W pierwszej kolejności należy uwzględnić opłaty stałe. Są to serwer, szyfrowanie SSL oraz domena. Większość firm hostingowych posiada w swojej ofercie te trzy elementy, a ich cena waha się zwłaszcza w zakresie miejsca na serwerze, które jest wyceniane bardzo różnie. Może to kosztować zarówno i kilka złotych miesięcznie, jak i kilkaset. Jest to zależne od tego jak bardzo popularna jest nasza strona internetowa i jak bardzo zmonopolizowany jest rynek przez daną firmę hostingową.

Osobiście nie polecam korzystania z tych największych hostingów, ponieważ ich ceny są częstokroć wywindowane do granic absurdu. Przez to nieświadomy użytkownik płaci krocie za miejsce dla strony www, które u mniejszych firm jest znacznie tańsze bez utraty jakości. Koszty domeny i szyfrowania SSL są zazwyczaj podobne,. Należy pamiętać, że szyfrowanie przydaje się przy stronach internetowych, które przesyłają jakieś poufne dane, takie jak hasła, dane osobowe czy płatności. Z tego powodu szyfrowanie SSL przydaje się najczęściej wśród sklepów internetowych i stron internetowych, które posiadają konta użytkowników lub coś sprzedają.

Koszty domeny są w pierwszym roku użytkowania strony internetowej są promocyjne. Natomiast po wygaśnięciu okresu promocyjnego domena jest wyceniana w zależności od jej popularności.

Podsumowując, stałe koszty założenia strony internetowej zależą od firmy hostingowej, natomiast u mnie te koszty wynoszą:

  • miejsce na serwerze (39,90 zł rocznie)
  • domena (15 zł za pierwszy rok, potem ok 100-150 zł rocznie w zależności od popularności strony)
  • szyfrowanie SSL (49 zł rocznie)

Korzystam z zewnętrznej firmy hostingowej, która w oparciu o moje doświadczenie oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przy zakładaniu strony internetowej zaproponowali Państwo swoje własne propozycje lub rozwiązania.

Do tego dochodzą oczywiście koszty projektu strony internetowej. Tę kwestię wyceniam indywidualnie, ponieważ każda firma i każdy użytkownik ma inne wymagania co do funkcjonalności strony www. Z tego powodu trudno określić jednoznacznie jakie są koszty stworzenia strony internetowej. Dlatego też zapraszam do kontaktu w celu dokonania bezpłatnej wyceny. Widełki cenowe stworzenia projektu strony www są naprawdę ogromne i zależą od bardzo wielu czynników. Zazwyczaj jednak podstawowa strona internetowa dla firmy zawierająca informacje, animacje i grafiki oraz kilka-kilkadziesiąt podstron to koszt ok. 1000-1500 zł.

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH STRONY WWW
ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Petite Pages - tanie i profesjonalne strony internetowe