PEŁNĄ OFERTĘ DOTYCZĄCĄ STRON INTERNETOWYCH ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ

Jak założyć stronę internetową?Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia z tworzeniem stron internetowych, odpowiedź na to pytanie powinna być dla ciebie oczywista. Do tego wystarczą podstawy, które można rozbudować o wiedzę zawartą w internecie by doścignąć do najnowszych trendów i zagadnień technologicznych.

Jeżeli jednak nigdy nie obcowałeś ze stronami www, odpowiedź na pytanie jak założyć stronę internetową może być skomplikowana i wymagająca specjalistycznej wiedzy.

W pierwszej kolejności potrzebny jest serwer oraz domena. Zazwyczaj usługodawcy hostingów oferują miejsce dyskowe, gdzie nawet w podstawowym i najtańszym pakiecie będzie można umieścić profesjonalną stronę internetową, która nie wyczerpie ustalonych przez hosting limitów. Wiele z tych firm zapewnia także możliwość instalacji CMS, czyli systemu zarządzania treścią, który pomaga w zakładaniu strony internetowej i pozwala pominąć wszelkie zawiłości związane z wrzucaniem plików na serwer, tworzeniem bazy danych, podpinaniem domeny czy pisaniu kodu HTML. Najpopularniejszym systemem CMS na świecie jest WordPress, dzięki któremu nawet laik będzie w stanie założyć podstawową stronę internetową, opartą na jakimś darmowym, prostym szablonie.

Problem zaczyna się w miejscu, gdy chcemy spersonalizować naszą stronę www. Szablony są zazwyczaj dosyć "sztywne" w tym temacie i pozwalają jedynie na podstawową modyfikację wyglądu strony internetowej, ograniczającą się często do zmiany koloru czy dodania treści. Ustawienia te można znaleźć w "zapleczu" strony internetowej, gdzie bez znajomości kodu i samymi kliknięciami jesteśmy w stanie ustawić i wprowadzić podstawy. Na szczęście nawet najbardziej toporny szablon WordPress można zmodyfikować "grzebiąc" w kodzie, ale tutaj przychodzi wymóg profesjonalnej wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych. Większości zmian można dokonać przy użyciu wiedzy z zakresu HTML oraz CSS, ale bardziej zaawansowane funkcjonalności stron www wymagają umiejętności programowania również w językach PHP, jQuery czy JavaScript.

Z tego powodu, jeżeli potrzebujesz coś ponad założenie standardowej strony internetowej opartej na szablonie, zapraszam do kontaktu. Każdy projekt wyceniam indywidualnie i zapewniam spójny design, który wyróżni Twoją stronę www spośród setek tysięcy takich samych, opartych na jednakowych szablonach.

Podobnie jak w przypadku remontów mieszkań, często warto zlecić zadanie specjaliście, by mieć pewność, że projekt zostanie wykonany profesjonalnie, a końcowy efekt strony internetowej spełni nawet najbardziej surowe oczekiwania.

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH STRONY WWW
ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Petite Pages - tanie i profesjonalne strony internetowe